Rácz András: Orbán Balázs éppen saját könyvének bemutatójára utazott, amikor doktorijának tézisfüzete készült
A tézisfüzet ráadásul egyik kollégájának számítógépén lett kész.
A tézisfüzet ráadásul egyik kollégájának számítógépén lett kész.
Rácz szerint mindez “elég izgalmas kérdéseket vethet fel annak kapcsán is, hogy vajon a disszertációnak ki a tényleges szerzője”.
Az európai államok vezetői egyre inkább elképzelhetőnek tartják, hogy fegyveres konfliktus tör ki Oroszország és országuk, illetve Oroszország és a NATO között. Bár a háborús pszichózis keltésében az Orbán-kormány jár élen azzal, hogy naponta vizionálja azt, hogy a NATO hibájából kitör a harmadik világháború, a kontinens többi kormánya Oroszországot teszi felelőssé a veszély növekedéséért és párbeszédet folytat polgáraival a honvédelemről. A magyar kormány, amely évek óta a háborús veszélyhelyzet körülményei között irányítja az országot, nem érzi szükségesnek a polgárok tájékoztatását.
A miniszterelnök politikai igazgatóját 2009-ben vették fel az ELTE doktori iskolájába és 2012-ben szerzett abszolutóriumot.
Aáry-Tamás Lajos szerint figyelmen kívül kell hagyni Polyák Gábor bejegyzését, amelyben a tanszékvezető kitartóan ellenzi, hogy Orbán Balázs azon az egyetemen szerezzen tudományos fokozatot, amelyet az állam nem hajlandó rendesen támogatni.
Az Oroszország-szakértő több doktori iskolában tanított, illetve témavezetőként is működött, így igen részletekbe menően tudta sorolni, hogy mi a gond Orbán mostani fokozatszerzési kísérletével.
Freund Tamás Polyák Gábor gondolataira reagált, aki kikérte magának, hogy Orbán azon az ELTE-n szerezzen tudományos fokozatot, amelyet a kormány nem hajlandó rendesen támogatni.
Polyák Gábor szerint nem politikai kirekesztés miatt ellenzi, hogy Orbán Balázs az ELTE-n doktorizzon – a miniszterelnök politikai igazgatójaként hatalma van az egyetem fölött, ami összeférhetetlenséget jelent.
Elutasítják a politikai alapon megkérdőjelező vagy más módon kirekesztő megnyilvánulásokat.
Polyák Gábor szerint a kormány minden nap beletörli a talpát az ELTE-be, mégsem küldték el a miniszterelnök politikai igazgatóját a jogi karról, hogy menjen az NKE-re.
A miniszterelnök politikai igazgatója arról is beszélt, hogy Magyarországon hiteles antikommunista háttérrel a kormánypártok rendelkeznek.
A Miniszterelnök politikai igazgatójának PhD-értekezése nem mindenkinek nyerte el a tetszését, ketten is a védésre bocsátás ellen szavaztak a doktori tanácsban.
Az első rajthelyről indulhat Orbán Viktor, amikor Donald Trump visszatérő elnöknél kell majd kilincselni. Az ideológiai barátság azonban nem elég, lesznek a rajtnál nála erősebb versenyzők is. És míg a nemzetközi porondon Orbán élvezheti a Fidesz és a republikánusok szövetségének előnyeit, a 2026-os feladatában ez sok segítséget nem jelent.
A miniszterelnök pénteken telefonált a volt elnökkel, politikai igazgatója pedig Arizonában kezet is fogott vele.
Nem nagyon látszik ma más út az egyre reménytelenebb populizmus, tudatos elbutítás, a kádári világ újraépítésének felszámolására, mint egy ezt a világot jól ismerő, onnan jött, tehetséges politikai influenszer bátor kísérlete az újragondolásra – írja a Republikon Intézet vezetője.
Orbán Viktor nézeteinek mantrázása mellett a politikai riválisok – most épp Magyar Péter – cséplése az elsőrendű feladata a közpénzzel kitömött XXI. Század Intézetnek, amelynek kutatói már arról „szakértenek”, miért kellene Magyarország nyugati orientációját keletire változtatni.
A publicista arra akarta felhívni a figyelmet, hogy az ’56-os mártírok életét senki nem dobta oda, önként áldozták fel.
A kormánypártiak csaknem fele inkább nem is válaszolt arra a kérdésre, hogy elfogadható-e, amit a miniszterelnök politikai igazgatója mondott.